Přípravné týmy

Pro některé týmy setkání začíná již 2. 8. v Hradci Králové. V přihlášce je uvedeno, kdy které týmy nastupují svoji službu na setkání. Cena pro členy přípravného týmu je zvýhodněna na 1000 Kč, kdo chce a může, může přispět víc. 

V přihlášce si budeš moci vybrat jeden tým, ve kterém bys chtěl nejraději pracovat, a další dva pro případ, že by pro tebe v tom prvním již nebylo místo.

Co za přípravné týmy existuje najdeš níže.

Mons. Pavel Posád
– Předseda Rady ČBK pro mládež (Delegát pro mládež)

Ředitel setkání
– P. Kamil Strak

Stát má prezidenta, kraj má hejtmana, církev má papeže a koho má CSM? Přeci ředitele setkání o. Kamila Straka. Ředitel společně se svými poradci a úzkým vedením (Véčkem) rozhoduje o těch nejdůležitějších věcech, jako je termín a místo konání aj. Také má na starosti koordinaci hlavních přípravných týmů, jako je režie, liturgie a hudba.

Ekonom setkání
– František Klein

"Money, money, money, must be funny." O tom by mohl vyprávět ekonom setkání. Je to on, který hlídá, aby bylo dostatek financí, a proto píše dotace a shání sponzory. Jeho úkolem je také zajistit, aby přihlašování a aplikace fungovaly, jak mají.

Manažer setkání 1
– Klára Kopecká

Manažerka Klárka má na starosti, aby nám na setkání bylo fajn. Díky ní si budeme moci zajít se občerstvit do kavárny nebo baru. Nebudeme se nudit ani během odpolední, kdy se budou odehrávat tvořivé dílny a bude možnost si zasportovat, nakoupit ve stánku, zajít do poradny…K tomu, abychom nikde nezabloudili nám pomůže výzdoba.

Manažer setkání 2
– Milan Janás

Tento manažer má pod palcem důležité stránky setkání. Bez něho bychom se neměli na setkání jak dostat, kde bydlet, ani co jíst. Krom práce v úzkém vedení totiž managuje přípravné týmy z oblasti technické, ubytovací, stravovací a jiných služeb. Ve své práci se nezastaví ani o víkendu, kdy kontroluje splněné úkoly a píše e-maily. Je velkým hybným kolem CSM.

Sekretářka setkání
– Daniela Švecová

Sekretářka jenom nosí kafe a zvedá telefony. No, kéžby to byla celá náplň její práce... :D Sekretářka setkání je k ruce řediteli a společně s ním koordinuje hlavní přípravné týmy. Také domlouvá schůzky, komunikuje společně s manažery se všemi přípravnými týmy, kontroluje splněné úkoly a odpovídá Vám na zaslané otázky. Nejradši má, když jí ráno přivítají v emailu desítky zpráv. Nebojte se jí proto napsat a zeptat se. :)

PR a press
– Marie Kyliánová

Úkolem našich skupin je, aby se o setkání všude vědělo. Jak před zahájením, tak v průběhu. Za všechno, co se objeví na sociálních sítích, webu nebo kdekoliv jinde, vlastně (s trochou nadsázky) můžeme my. 😊

Centrální recepce
– Veronika Horáková

Přes centrální recepci musí projít každý účastník..... Chceš mít přehled o všech, kdo jsou na setkání? Tak se přihlas k nám do týmu! :)

Kapacita týmu je 15 osob. Menší část týmu bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022

Diskuzní skupinky
– Klára Řiháková
a P. Filip Hochman

Baví Tě moderování společenství? Máš zkušenosti s vedením diskuzí? Tak se přidej k nám – staň se Animátorem diskuzních skupinek!
Můžeš se podělit o své zkušenosti s lidmi napříč republikou, obohatit sebe i druhé a zažít týden plný inspirace, reflexe a sdílení.

 

Doprava - Petr Dvořák

Jedná se o skupinu, která v případě akutní potřeby zajišťuje dopravu věcí a osob tak, aby nijak nebyl narušen průběh setkání. Do tohoto týmu již není možné se přihlašovat.

Doprovázení biskupů
– P. František Filip

Na celostátní setkání mládeže zavítají také naši biskupové. Náš tým se postará o to, aby měli připravené zázemí a byli vždy ve správný čas na správném místě.

Handicapovaní
– Maltézská pomoc

Naším úkolem je zajistit maximální komfort po celou dobu CSM pro naše kamarády s tělesným postižením. Chceš svůj pobyt na CSM naplnit ve službě bližnímu? Být druhým k dispozici je tou nejmocnější posilou, jakou jim můžeme darovat. Zažiješ čas naplněný srandou, službou, ale i duchovním růstem. Určitě nebudeš litovat.

Hosté, moderátoři, sálisté
– Monika Hamplová a Filip Machek

Jedná se o přípravný tým, který zajišťuje veškeré zázemí kolem přednášek a workshopů. Jeho úkolem je starost o hosty a moderace jejich vystoupení, příprava a úklid prostor pro přednášky a workshopy. Komunikují s přednášejícími a zajišťují, aby bylo pro daný program vše připraveno a nachystáno dle jejich požadavků.

Kapacita týmu je 25 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 7.8.2022

Hudba
– Veronika Stránská

Hudební doprovod k celostátnímu setkání mládeže neodmyslitelně patří a spousta z vás už je určitě zvědavá, s čím novým letos kapely přijdou. Úkolem našeho přípravného týmu je tento doprovod zařídit a zorganizovat. Komunikujeme s kapelami, připravujeme pro ně zázemí, zajišťujeme soulad hudební složky s celkovou myšlenkou setkání nebo třeba vytváříme zpěvník. Sv. Pavel v listu Koloským píše: "S vděčností v srdci oslavujte Boha žalmy, chválami a zpěvem, jak vám dává Duch.“ A Boží oslava je přesně to, k čemu bychom rádi tuto naši službu směřovali.

Informace
– Klára Petrová

PT INFORMACE je ideální nejen pro ty, kteří chtějí vše vědět a mít pod kontrolou, ale i pro ty, kteří chtějí vytvářet dobré zázemí a pomáhat ostatním.

Kapacita týmu je 10 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022

Koordinátoři dopravy - Tomáš Putna

Jedná se o přípravný tým, který zabezpečuje plynulost dopravy a koordinaci mezi vedením CSM a soukromými dopravci. Dále pak zajišťuje bezpečný a pohodlný příjezd a odjezd všech účastníků setkání. Tento tým se snaží vyjednat co nejvýhodnější platební podmínky pro účastníky CSM u dopravců a případné posílení spojů dle počtu účastníků.

Liturgie
– P. Dmytro Romanovsky

Jedná se o přípravný tým, který zajišťuje vše kolem duchovního programu. Především tedy přípravu, slavení mší svatých a veškerou organizaci spojenou s průběhem mší. Dále adorace společně s vystavováním nejsvětější svátosti a modlitby v rámci programu CSM. Koordinují také zpovídání a duchovní rozhovory.

Modlitební tým
& Přímluvná modlitba
– P. František Ponížil

Modlitební tým zajišťuje duchovní podporu pro pořadatele a také pro přednášející. Naším úkolem je modlit se za všechny na pódiu, aby se jejich slovo protnulo s potřebami posluchačů. Dalším úkolem je zajištění služby přímluvné modlitby pro účastníky.

Podium a zvuk
– Daniel Polanský

Úkolem našeho týmu je zajistit co nejlepší zvuk pro všechny účastníky CSM, stejně tak udělat zajímavý světelný vizuál. Také se staráme o komfort vystupujících uskupení a jsme jejich tichou, nejen technickou podporou.

Pořadatelé
– Dominik Mazel

Rozhodl ses na setkání pomáhat co nejvíc? Chceš opravdu přiložit ruku k dílu a navíc být v opravdu VYMAZLENÝM týmu? Pojď mezi pořadatele. Zažiješ nezapomenutelný zážitek!

Kapacita týmu je 60 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022

Překladatelé - Anna Štorová

Jedná se o přípravný tým, který zajišťuje komunikaci mezi všemi skupinami návštěvníku, a to i ze zahraničí. Tento tým dále překládá potřebné texty nebo instrukce. V případě potřeby také tlumočí pro zahraniční hosty a delegace.

 

Psychologické
a duchovní poradny - Barbora Racková, Alžběta Niklová

Jedná se o přípravný tým, který zajišťuje možnost odborné rady nebo pomoci všem účastníkům CSM. Tento tým se skládá pouze z odborníků, kteří se v daném oboru pohybují dlouhé roky a mají tedy zkušenosti s tím, jak dané záležitosti nebo problémy řešit a dokážou nabídnout pomocnou ruku.

Režie
– Lukáš Baroš a P. Jan Pitřinec

Předpokládali jste, že hlavou celostátního setkání mládeže je ředitel sekce pro mládež a jeho tým? Mysleli jste si snad, že nad programem přemýšlí a připravuje jej mnoho lidí mnoho měsíců? Omyl! Skutečnost je taková, že všechno řídí režie! No vlastně jen její šéf – hlavní rejža. Ostatní tu jsou od toho, aby ho oprašovali, pucovali mu boty a makali.

I když… Nebojte se, takhle to opravdu nefunguje. Režie je jedna z mnoha částí přípravného týmu a naším úkolem je koordinovat a podílet se na společném programu na hlavním pódiu. Součástí této skupiny jsou moderátoři, herci, scénografové, produkční aj.
Naším cílem je pomoci, aby to, co má zaznít opravdu zaznělo a dorazilo nejen k uším mladých, ale i trochu hlouběji.

Režie dne s rodinami
- Libor Wawrzacz

Jedná se o přípravný tým, který připravuje a organizuje sobotní program pro rodiny s dětmi. Tento tým zajišťuje také kompletní zázemí a veškeré potřeby pro rodiny a stará se o hlídání dětí v případě potřeby.

Sport - Michael Voříšek

Jedná se o přípravný tým, který zajišťuje sportovní vyžití účastníků CSM. Tedy od zajištění prostor a vybavení až po koordinaci a dohled při sportu samotném. Tento tým není určen pouze pro aktivní sportovce, ale pro všechny, kdo se chtějí aktivně přiložit ruku k dílu.

Kapacita týmu je 20 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 7.8.2022

Stánky a občerstvení
- Jakub Vašulín

Jedná se o tým, který bude mít na CSM na starost péči o stánky všeho druhu. Budeme k ruce stánkařům ze Sekce pro mládež a také těm externím. Hlavní náplní bude technická podpora. Pokud chcete touhle cestou pomoci organizaci CSM, být stánkařům k ruce, neváhejte se přihlásit.

Kapacita týmu jsou 2 osoby. Tým bude v Hradci Králové působit od 8.8.2022

Službou v baru můžeš pomoci s hladovými účastníky. Pokud chcete být v kontaktu s lidmi na setkání přímo v centru dění a přiložit ruku k dílu, neváhejte se přihlásit.

Kapacita týmu je 15 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 5.8.2022

Stavaři
- Vojtěch Zadina

Rád za sebou vidíš kus práce? Nebojíš se ušpinit a tvrdě máknout, když je potřeba? Neváhej a přidej se k nám.

Kapacita týmu je 10 osob. Tým bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022

Stravování
- Karolína Chovancová

Jedná se o přípravný tým, který má na starost stravování všech účastníků a členů přípravných týmů. Tento tým bude hlídat dodržování pořádku a organizovat výdej jídel. V případě potřeby budou zajišťovat jakoukoliv nezbytnou pomoc v menzách a jídelnách

Kapacita týmu je 20 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022

Svědectví skutkem
– s. Gabriela Gorčáková

Svědectví skutkem prakticky navazuje na dopolední přednášku.
Vydáme se do ulic města, abychom přiložili ruku k dílu. Kde? Dveře nám otevřou sociální služby, zdravotní i kulturní zařízení. uklidíme parky i kostely. No a otevřou nám i místní řeholní kongregace. Zapojíme se nejen do úklidu, ale i do všeho, co bude potřeba, a přitom se i leccos dozvíme.
Ti, kteří se nebudou cítit na toto dílo, se zapojí do evangelizace a povídání na ulicích či náměstích nebo do adorace v kostele.

Technici
– Jakub Pecháček

Naše práce možná není moc vidět, zato je ale pro CSMko nepostradatelná. Všude, kde se bude svítit, chladit, ohřívat, foukat, nabíjet nebo vyhrávat z reprobeden, tam jim zařídíme zásuvky. Kdekoliv se objeví surfování chtivé týmy, tam pro ně nachystáme internety, o jakých se jim ani nesnilo. Kdyby se ti chtělo na tomto podílet, rozumíš trochu elektrikařině nebo IT nebo třeba jen máš skill se stahovacími pásky či šroubovákem a případně po žebříku lezeš jako veverka, tak v našem týmu se budeš cítit jako doma a rádi tě v něm uvítáme.

Ubytování
– Veronika Pavlišová

Chceš poznat nové lidi, prožít naplno celostátní setkání mládeže, ale zároveň mít dostatek času na odpočinek? Přihlas se do přípravného týmu Ubytování. Nabízíme mladý, perspektivní kolektiv, pohodové služby na recepci, rozvíjení komunikačních dovedností, donášku jídla přímo k recepci, kafe a wifi jako benefit.

Jestli váháš kvůli nedostatku času a potřebuješ něco dodělat do školy či do práce, je náš přípravný tým právě pro Tebe ideální.

Bonusem přípravného týmu je také přípravný týden, kde blíže poznáš tým ubytování i členy ostatních týmů. Budeš spolutvůrcem a nahlédneš do zákulisí CSM.

Kapacita týmu je 70 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022.

Úklid
– Jiří Vašulín

Měl jsi v dětství sen stát se popelářem? Chceš poznat nové přátele a udělat dobrý skutek? Teď máš jedinečnou příležitost, přidej se k nám do týmu a pomoz nám s úklidem na setkání. Poznáš spoustu nových mladých přátel. Vykonáš tím službu nejenom nám organizátorům, ale všem, kdo na setkání přijede.

Kapacita týmu je 30 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 5.8.2022 a bude zůstávat do 15.8.2022

Tvořivé dílny
– Wanda Velinská

Ve výtvarných dílnách se najde každý – náročný umělec i ten, kdo nenakreslí ani rovnou čáru. Hlavní je mít chuť něco tvořit. Odneseš si od nás nejen to, co vyrobíš, ale taky příjemný zážitek, zkušenost nebo nové přátelství.

Kapacita týmu je 10 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 8.8.2022

Výzdoba
– Martina Dvořáková

I když se to nezdá, i tahle skupinka je na celostátním setkání potřeba. Důležitý první dojem přijíždějících účastníků závisí i na výzdobě. Je to ve většině případů to, čeho si každý všimne na první mrknutí. Takže pokud máš chuť přiložit ruku k dílu, kreativně se vybít, máš plnou hlavu nápadů a těšíš se na všechno krásné, co můžeš vlastníma rukama vytvořit a kde všude se budeš moci tvořivě realizovat, přidej se k nám! Můžeš tak pozvednout vizuální stránku CSMka!

Kapacita týmu je 10 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022

Zdravotníci
– Anežka Šestáková

Jedná se o tým, který zajišťuje zdravotní podporu celého setkání a stará se o zdraví všech účastníků a pořadatelů. Veškerá zdravotní péče a drobné ošetření budou realizovány členy tohoto týmu, kteří mají patřičné vzdělání a kvalifikaci. Tento tým bude v případě potřeby úzce spolupracovat s nemocnicí v HK a s hygienickou stanicí.

Kapacita týmu je 30 osob. Část týmu bude v Hradci Králové působit již od 2.8.2022

Duchovní kouč
- Tomáš Hoffmann

Kněz královéhradecké diecéze, ve službě 28 let (1 rok jáhen, 27 let kněz). 6 let spirituálem BiGy BoBa (bisk. Gymnázia) v HK, 5 let voj. kaplan, 27 let členem sekce pro mládež, posledních 15 let ředitel DCŽM Vesmír a DCM HK.

Pro přípravu a průběh CSM HK 2022 duchovním koučem – tedy spolu s druhým koučem být k dispozici pro naslouchání, společné vidění věcí, lidské poklábosení, posloužení svátostmi, … a to především členům příprav. týmů a jejich vedoucím.

Duchovní kouč
– P. Roman Kubín

Pro přípravu a průběh CSM HK 2022 duchovním koučem – tedy spolu s druhým koučem být k dispozici pro naslouchání, společné vidění věcí, lidské poklábosení, posloužení svátostmi, … a to především členům příprav. týmů a jejich vedoucím.