parallax background
 

Kapely na hlavní stage

 


 

VeKa

Jsme společenství přibližně 30 mladých lidí a svou hudbou a zpěvem oslavujeme Boha. Často jezdíme po farnostech královéhradecké diecéze i mimo ní, kde koncertujeme a doprovázíme mše svaté. Každý rok doprovázíme diecézní setkání mládeže v Hradci Králové, kterého se účastní několik stovek mladých. VeKa je neustále se měnící uskupení, takže kromě současných členů k nám také patří i velké množství těch, kteří prošli kapelou od jejího založení v roce 2000.

 
VeKa bude setkání doprovázet v úterý při večerním a ve středu při dopoledním programu.


Více informací o kapele nalezneš na jejich webových stránkách -> ZDE

No Problema

Většina našich členů se poprvé hudebně setkala na pohřbu našeho společného kamaráda a kněze otce Michala. Zde byla poskládána schola Michalových kamarádů, a pod vedením naší Lucie jsme měli možnost se s ním rozloučit, jak nejlépe jsme mohli a uměli. Náš hudební doprovod na onom pohřbu zaznamenal otec Kamil Strak ze Sekce pro mládež, a oslovil Lucii s prosbou, zda bychom nechtěli doprovázet CSA v Chotěboři. No a jasně že chtěli! Teda většina z nás. A tak jsme teda vznikli. Velké díky za tu možnost patří otci Kamilovi, ale taky tam nahoru otci Michalovi. Jinak bych naši scholu popsala jako velmi specifický úkaz. Jak už velmi nám blízkým humorem, na který si okolí občas musí zvyknout, tak i tím jak jsme každý rozdílná osobnost, a přesto fungujeme…a někdy dokonce i velmi dobře. Snažíme se hudbu dělat trochu jinak a starým šlágrům dávat nový dech. :)

No Problema bude doprovázet setkání ve středu večer a ve čtvrtek dopoledne.

KaPři

Jsme hudební společenství, "never ending story", nezničitelné těleso, které žije na křesťanské hudební scéně už od roku 2006. Ale pořád se svým věkovým průměrem drží v kategorii mladých. Většinu z nás pojí společné zážitky z Centra pro mládež v Příchovicích v Jizerských horách, kde s myšlenkou vzniku sboru přišla tehdy Jitka Mudrová, dnes Rosypalová, která nás vede dodnes. A přestože jsme všichni do Příchovic jezdili, tak naším sídelním městem zůstává Praha. Za dobu existence se u nás vystřídalo mnoho zpěváků a hudebníků, téměř jsme zanikli a zase se rychle oklepali, první cédéčko jsme nahrávali v sále v Příchovicích na faře a nepříznivou akustiku tlumili hromadami matrací, hráli jsme všude, kam nás pozvali - dokonce až do Ostravy na festival Slezská lilie jsme dorazili (tichý oddíl nebyla dobrá volba), dotáhli to až k doprovázení CSM ve Žďáru nad Sázavou v roce 2012, doprovázení CSA v Třešti v roce 2014 a letos k doprovázení CSM v Hradci Králové. Trávíme spolu rádi čas, a když se zrovna nehádáme o barvě trička, akordu v mezihře nebo co si dáme k obědu, tak jsme idylické společenství, pro které je doprovázení mše svaté či duchovního programu smyslem služby hudebníků.

KaPři doporovodí program setkání ve čtvrtek večer a v pátek dopoledne.

Více informací o kapele nalezneš na jejich webových stránkách -> ZDE

Schola brněnské mládeže

SBM - Schola brněnské mládeže hraje už přes dvacet let. Skládá se z muzikantů a zpěváků, kteří jsou z Brna a okolí, v Brně pracují nebo studují, z lidí kteří mají ochotu a talent. Pořádá koncerty s chválami, doprovází liturgii po celém Česku, nejčastěji však v Brně u minoritů. SBMce velí Štěpán Policer, na tomto setkání však těleso povede Patrik Buchta. Součástí SBMky je i orchestr, nejen proto jsou všechny aranže precizně zapsány do partitury. SBMka už vydala několik alb s křesťanskou hudbou, v letošním roce se však nejvíc věnuje natáčení vánočních písní v pestrých aranžích.

SBMku uslyšíme při sobotní mši, po které bude následovat koncert.

Více informací o kapele nalezneš na jejich webových stránkách -> ZDE

Adorare

Jsme křesťanská hudební skupina z Valašska, která evangelizuje především skrze svoji vlastní tvorbu. Tu prezentujeme prostřednictvím koncertů a CD. Snažíme se předávat osobní svědectví naší víry pomocí hudby. Také jsme zapojeni do lidových misií a vedeme večery chval v různých farnostech naší diecéze.

Adorare doprovodí program v sobotu večer a nedělní mši.


Více informací o kapele nalezneš na jejich webových stránkách -> ZDE